Follow us on Facebook

Dostawa i zwroty

REKLAMACJE I ZWROTY

Przesyłka została uszkodzona?

Jeśli otrzymałeś przesyłkę i podejrzewasz, że przesyłka może być uszkodzona, koniecznie poproś o rozpakowanie przesyłki w obecności kuriera. Jeśli będzie to niemożliwe z jakiegoś powodu, opcją jest odmowa przyjęcia przesyłki z powodu uszkodzenia. Wtedy paczka zostanie do nas odesłana, a my wyślemy ponownie produkt.

Oto co musisz zrobić:

Krok 1. Protokół szkody.

Jeśli przesyłka okaże się uszkodzona, poproś kuriera (w jego obecności) o sporządzenie dokumentu protokołu szkody lub obowiązkowo w dniu otrzymania przesyłki wypełnij elektroniczny protokół szkody na stronie przewoźnika.

Krok 2. Dokumentacja zdjęciowa.

Następnie skontaktuj się z nami wysyłając e-mail do: biuro@puzzla.pl wpisując w tytule "Reklamacja" oraz numer zamówienia. Do wiadomości obowiązkowo dołącz: 

  • zdjęcia uszkodzeń przedmiotu
  • zdjęcia uszkodzonego kartonu paczki
  • skan/zdjęcie podpisanego protokołu szkody lub jego elektroniczną wersję w PDF 

Uwaga - bardzo ważne! Jeśli uszkodzenie przesyłki i produktów zauważyłeś już po odejściu kuriera i nie posiadasz podpisanego protokołu szkody lub wypełnionego elektronicznie w dniu odbioru paczki, reklamacja uszkodzenia nie zostanie przez nas uznana natychmiastowo

Inną opcją jest odmowa przyjęcia przesyłki z powodu uszkodzenia. Wtedy paczka zostanie do nas odesłana, a my wyślemy ponownie produkt.

 

Produkt jest inny niż w zamówieniu lub ma wady?

Po rozpakowaniu przesyłki sprawdź czy produkt, który został dostarczony jest zgodny z zamówieniem lub czy odpowiada zamówionym parametrom technicznym.

Jeśli uznasz, że brakuje elementów, coś jest nierówno przycięte, rozmiar jest inny, obraz odwrócony itd., koniecznie skontaktuj się z nami pisząc wiadomość na adres: biuro@puzzla.plWykonaj zdjęcia niepoprawnych elementów produktu celem dokonania dokumentacji i możliwości dokonania oceny uznania reklamacji i dołącz je do wiadomości.

Jeśli ekspertyza poprzez analizę fotografii nie będzie możliwa, rozpatrzenie reklamacji będzie wymagało odesłanie produktu do nas. W tym przypadku sprzedający ponosi koszt odesłania kompletnego zamówienia. Produkt nie może być używany oraz posiadać śladów zniszczenia.

Sprzedający jest zobowiązany odebrać towar od kupującego na własny koszt. Jeśli jednak produkt okaże się zgodny z umową (reklamacja nie zostanie uznana), to sprzedający może domagać się od kupującego zwrotu poniesionych kosztów – zarówno odbioru, jak też ewentualnego demontażu reklamowanego produktu

Po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji, niezwłocznie wyślemy na nasz koszt poprawiony produkt.

W przypadku, gdy nie będzie możliwa realizacja zamówienia lub klient zażąda zwrotu produktu, dokonamy zwrotu pieniędzy przelewem bankowym lub tym kanałem płatności jakim zapłacił klient niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki ze zwrotem wadliwego produktu. W tym przypadku to klient ponosi koszt odesłania kompletnego zamówienia.

 

Produkt ma inny odcień/kolor niż na monitorze kupującego

Każdy domowy wyświetlacz graficzny (monitor, ekran smartfona itp.) posiada błędy w odwzorowaniu jasności i barw - wynika to z technologii i konstrukcji urządzeń. Aby kontrolować powtarzalność jakości druku jak i standardu poligraficznego kolorystyki, stosujemy monitorowanie jakości obrazowania urządzeń wg. standardu FOGRA39. Jedynie profesjonalne monitory graficzne posiadają praktycznie 100% możliwość reprodukcji i oceny obrazu zgodnym ze stanem faktycznym po wydruku.

Tym samym reklamacji podlegają jedynie produkty, które zostały w sposób wadliwy wydrukowane, tj. nie odpowiedni format, przebarwienia, niedodruk. Nie podlegają reklamacji produkty, w których klient uznaniowo stwierdzi, że odcienie, jasność, kolorystyka odbiega od tego, co klient widzi na swoim monitorze komputera, smartfonie, tablecie, a nie są wynikiem wadliwego wydruku.